Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Çemişgezek Sağlık İçin Yürüdü

Çemişgezek Sağlık İçin Yürüdü
  • 08.12.2014
  • 1.547 kez okundu

Çemişgezek’te Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında yürüyüş programı düzenledi.

Cumhuriyet Meydanından başlayan yürüyüş etkinliğine, Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı ve eşi Sevil Kırlı ile birlikte, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, eşleri, çocukları ve vatandaşlar katıldı.

Yatılı Bölge Ortaokulu kavşağına kadar yürünüp, tekrar başlangıç noktasına varıncaya kadar yaklaşık 6 Kilometrelik yürüyüş, farklı zamanlarda tekrar temennileriyle sona erdi.

Sağlıklı bir yaşam için yürüyüş ve fiziksel aktivite yapmanın gerekliliğine ve önemine vurgu yapan Aile Hekimi Uzmanı Dr. Nilgün Çakmak, “Yürüyüşümüz çok keyifli geçti. Şartların uygun olduğu zamanlarda daha yoğun katılımlı olarak yürüyüşlerimizi devam ettireceğiz. Amacımız obezite ile mücadelede yeterli ve dengeli beslenmeye yönelik önlemlerin yanı sıra toplumda düzenli fiziksel aktivitenin teşvik edilmesidir. Tüm dünyada ve ülkemizde sıklığı giderek artan ve tüm yaş gruplarını etkileyen obezite ile mücadelede fiziksel aktivitenin önemi büyüktür. Düzenli fiziksel aktivite ile kalp damar hastalıkları, diyabet, hipertansiyon, meme-kolon kanseri, depresyon, kas-iskelet sistemi hastalıkları gibi yaşam kalitesini ciddi düzeyde azaltan obezite ile ilişkili hastalıkların görülme sıklığı azalmaktadır.” Dedi.

 Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, “Koşulları uygun her insan Yürüyüş ve fiziksel aktivitelerden fırsat buldukça yapması gerekir.  Bu gün sağlık ve sporun yanı sıra hep birlikte yürümenin ayrı bir keyfi var. Sağlık için yürüyüş etkinliğimizin en küçük üyesi Kızım Zeynep Hilal daha üç aylık. Bebek arabasında da olsa onun hayatındaki ilk sosyal aktivitesi. Etkinliğimize katılan birlikteliğimize katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ