Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Çemişgezek Kaymakamlığı Muharrem Ayı Dolayısıyla Cemevi’nde İftar Verdi

Çemişgezek Kaymakamlığı Muharrem Ayı Dolayısıyla Cemevi’nde İftar Verdi
  • 21.09.2018
  • 2.105 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (2)

 

Çemişgezek ilçesinde, Muharrem ayı dolayısıyla ilçe kaymakamlığı tarafından Cemevi’nde yoğun katılımlı iftar programı düzenlendi.

Çemişgezek Kırklar Cemevi’nde düzenlenen iftara Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş birarada oruç açtı.

Pertek Cemevi Dedesi Hüseyin Güler ve Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma, Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız Muharrem ayı ile ilgili bilgilendirici konuşma yaptı. Pertek Cemevi Dedesi Hüseyin Güler’in yaptığı dua ile oruçlar açıldı.

Yaptığı konuşmada Muharrem ayının İslam tarihi açısından içerisinde önemli olayları barındırdığını söyleyen Kaymakam Harun Kazez,”Öncelikle Muharrem ayının hepimiz için mübarek olmasını temenni ediyorum. Kerbela şehitlerini rahmet ve matemle anıyorum. Bu mübarek gecede cümleten bir arada olmaktan onur duydum. Muharrem ayının bizlere en temel öğretisi birlik beraberlik ve dayanışma duygularıdır. Çok şükür bu duyguların Çemişgezek ilçemizde çok daha yoğun yaşandığını gururla söyleyebiliyoruz. Muharrem ayının, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, ülkemiz başta olmak üzere, tüm dünyada daha çok sevgiye ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Tutulan oruçların hak katında kabulünü niyaz ediyorum” şeklinde ifadelere yer verdi.

İftar programı Cemevi bahçesinde çay ve sohbetin ardından sona erdi.

 

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (1) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (2) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (3) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (4) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (5) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (6) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (7) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (8) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (9) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (10) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (11) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (12) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (13) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (14) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (15) ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI MUHARREM AYI DOLAYISIYLA CEMEVİ’NDE İFTAR VERDİ (16) z (1) z (2)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ