Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Çemişgezek Kaymakamlığı Futbol Turnuvası Düzenliyor

Çemişgezek Kaymakamlığı Futbol Turnuvası Düzenliyor
  • 02.05.2017
  • 3.041 kez okundu

Futbol-Topu-600x350

Çemişgezek Kaymakamlığı Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Futbol Turnuvası düzenliyor.
Düzenlenecek olan futbol turnuvası için 2 Mayıs’ta başlayan müracaatlar 5 Mayıs 2017 tarihinde saat 15.00’da sona erecek.
Fikstür için Kura çekimi ise 5 Mayıs tarihinde, saat 15.30’da Kaymakamlık toplantı Salonunda yapılacak.

2017 YILI FUTBOL TURNUVASI UYGULAMA ESASLARI
Çemişgezek Kaymakamlığı 2017 yılı Spor Şenlikleri Futbol Turnuvası uygulama esaslarını görüşmek amacıyla toplanan Turnuva Komitesi turnuvanın sağlıklı ve amacına uygun bir şekilde gerçekleşebilmesi için aşağıdaki kararları almıştır.
1- Müsabakalar 35’er dakikalık 2 devre olmak üzere toplam 70 dakika üzerinden oynanacaktır. Devreler arasında 5’er dakikalık dinlenme zamanı olacaktır.
2- Takımlar A,B,C,D vb. guruplar halinde oluşacaktır.Gurup maçlarının sonunda ilk iki takım çeyrek finale yükselecektir.Çeyrek finalden sonra yarı final, yarı finalden sonra final maçları yapılacaktır.Çeyrek final,yarı final ve final maçları tek maç elemeli usulde yapılacaktır.
3- Maçlar 11 futbolcuyla oynanacaktır. Her takım en çok 18 kişilik oyuncu listesi bildirecektir.
4- Her maçta en fazla 4 oyuncu değişikliği yapılabilecektir.
5- Bir maçta 2 sarı kart gören oyuncu kırmızı kart görecek ve bir maç cezalı olacaktır. Direkt kırmızı kart gören oyuncu bir maç ceza alacaktır.Bir futbolcunun saha içinde veya dışında rakibine,hakemlere veya görevlilere küfür etmesi, fiziki şiddet uygulaması,fiziki şiddet uygulamaya çalışması veya bu konuda rakibini tahrik etmesi durumunda o futbolcu müsabakalardan men edilir.Belirtilen durumlar takım olarak yapılırsa takım müsabakalardan men edilir.
6- Her oyuncu yalnız bir takımda mücadele edebilir.
7- Takımlar maç saatinden 15 dakika önce den takım listelerini görevlilere teslim edeceklerdir.Daha önce komisyona verilen listede adı olmayan oyuncu maç kadrosundan çıkartılacaktır.
8- Müsabaka esnasında sahaya takım sorumlusu ve yedek futbolcular hariç kimse alınmayacaktır.
9- Müsabakalarda ofsayt kuralı hariç bütün futbol kuralları uygulanacaktır.
10- Eleme maçlarında beraberlik durumunda 10’ar dakikalık 2 devre halinde toplam 20 dakika uzatma oynanır. Beraberlik bozulmaz ise penaltı atışlarıyla galip takım belirlenir.
11- Gurup maçları sonunda iki takım arasında puan eşitliği durumunda ikili averaj, üç takımın puanlarının eşitliğinde üçlü averaj sistemi uygulanacaktır.Puan eşitliği olan takımlarındaki müsabakalarda beraberlikle sonuçlanmış ise gurup maçları sonunda puanlarında eşitlik varsa sırasıyla gol averajına,gol sayısına bakılacak yine eşitlik bozulmaz ise kura atışına gidilecektir.
12- Yukarıda belirtilen hükümler dışında tereddüt hasıl olması durumunda Türkiye Futbol Federasyonu kararları ve futbol oyun kuralları geçerli olacaktır.
13- Grup elemelerinden sonraki maç fikstürü aşağıdaki gibi olacaktır.

ÇEYREK FİNAL
1. MAÇ: A gurubu birincisi – C gurubu ikincisi
2. MAÇ : C gurubu birincisi – A gurubu ikincisi
3. MAÇ : B gurubu birincisi – D gurubu ikincisi
4. MAÇ : D gurubu birincisi – B gurubu ikincisi
YARI FİNAL
1. Maç galibi – 3. Maç galibi
2. Maç galibi – 4. Maç galibi

FİNAL
Yarı final galipleri

TERTİP KOMİTESİ

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ