Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Çemişgezek Kaymakamlığı Cem Evinde Vatandaşlara Muharrem İftarı Verdi

Çemişgezek Kaymakamlığı Cem Evinde Vatandaşlara Muharrem İftarı Verdi
  • 13.10.2016
  • 2.022 kez okundu

muharrem-7Tunceli’nin Çemişgezek İlçesi Kaymakamlığı, Muharrem orucu dolayısıyla Cemevi’nde iftar programı düzenledi.

Çemişgezek Kırklar Cemevi’nde verilen iftar yemeğine, Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez,Garnizon Komutanı Murat Gül, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Emniyet Amiri Yunus Durmuş Ulucan, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü ve çok sayıda vatandaş birlikte oruç açtı.

Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma, Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız’ın yaptığı konuşmanın ardından, ilçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü’nün yaptığı dua ile oruçlar açıldı.

İftar programının konuşan Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Muharrem ayının;  İslam tarihinde dönüm noktası sayılabilecek önemli olaylarla birlikte, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbala’da şehit edilmesinin hüznünü de içinde barındırdığını söyledi.

Kerbela Şehitlerini rahmet ve matemle andıklarını belirten Kaymakam Kazez, Muharrem Ayının bizlere en temel öğretisi birlik beraberlik ve dayanışma duygularıdır. Çok şükür bu duyguları ilçemizde çok iyi yaşayabiliyoruz. Bu mübarek gecede bir arada olmaktan, sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve onur duydum. Muharrem ayının, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, ülkemiz başta olmak üzere, dünya üzerinde barış ve huzur tohumlarının yeşermesine vesile olmasını diliyorum. Oruç tutan vatandaşlarımızın tuttuğu oruçlarının Hak katında kabulünü diliyorum” dedi.

İftar programı Cemevi bahçesinde çay ve sohbetin ardından sona erdi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ