Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,22 / Satış: 6,25
€ EURO → Alış: 6,85 / Satış: 6,88

Çemişgezek İmam Hatip Lisesinden Muhteşem Etkinlik

Çemişgezek İmam Hatip Lisesinden Muhteşem Etkinlik
  • 20.03.2017
  • 2.965 kez okundu

ŞİİR (6)

 

Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümünü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla, Çemişgezek Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi, Sinema salonunda yoğun katılımlı program düzenledi.

Düzenlenen programa, Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Cumhuriyet Savcısı Yakup Düzenli, İlçe Jandarma Komutanı Vekili İsmet Taşcı, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, “Çanakkale’den 15 Temmuz’a” isimli görselin izletilmesiyle devem etti.

Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden Muhammed Emin Çiçek tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu.

Günün anlam ve önemini belirten Konuşmayı Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Yıldırım Yaptı.

Öğrencilerin, Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Büşra İncidelen’in refakatinde hazırlandıkları programda,  “Kınalı Hasan” isimli tiyatro gösterimi ve Çanakkale isimli oratoryo sunumu izleyenlerden büyük ilgi gördü.

Katılımcılara duygulu anlar yaşatan programda, öğrenciler günün anlamıyla ilgili şiirlerini okurken, Berat Yılmaz isimli öğrenci Çanakkale isimli türküyü seslendirdi.

Programın finalinde, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü konulu Resim, şiir ve kompozisyon dalında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri ilçe protokolü tarafından verildi.

Programın hazırlanmasından ve sunumuna emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez,  “15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsü sırasında yaşananların, bir asır önce Çanakkale’yi yedi düvele mezar eden mücadeleci ruhun ne kadar taze, ne kadar diri olduğunu hepimiz gördük. Tıpkı 102 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi, 15 Temmuz gecesi de en modern silahlar, milletimizin inanç ve kararlılığı karşısında ne kadar çaresiz kaldığına şahit olduk. Bizler, 7’den 70’e bu toplumun fertleri olarak, bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Bu ülkenin 780.000 kilometrekare vatan toprağının her zerresi bizlere anamızın ak sütü gibi helaldir. Programda da izlediğimiz gibi biz bu toprakları kanımızla aldık. Canımız pahasına da olsa korumaya kararlıyız. Şimdi izlediğimiz program çok duygu yüklü programdı. Ben programın hazırlanmasında emeği geçen Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin öğretmen ve öğrencilerini ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü yürekten kutluyorum.” Dedi.

A (3) 2 kuran tilaveti IMG_6164 IMG_6200 DSC_0030 ödül konuşma DSC_0128 KONUŞMA (5) KONUŞMA (3) AAA (2) AAA (3) ÖDÜL (1) ÖDÜL (2) ŞİİR (1) ŞİİR (2) ŞİİR (3) ŞİİR (8) ŞİİR (7) ŞİİR (6) ŞİİR (5) ŞİİR (4) TİYATRO (1) TİYATRO (2) TİYATRO (3) TİYATRO (4)

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ