Reklam
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Çemişgezek ilçesinde yaz Kur’an kurslarına yoğun ilgi

Çemişgezek ilçesinde yaz Kur’an kurslarına yoğun ilgi
  • 05.07.2019
  • 1.169 kez okundu

çemişgezek KKK

 

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurt genelinde düzenlenen yaz Kur’an kursları kapsamında Çemişgezek ilçe merkezi ile köylerdeki cami ve Kur’an kurslarında, yaz Kur’an kursları başladı.
Bu yıl “Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur’an olsun” temasıyla başlatılan kurslara, Çemişgezekli çocuklar yoğun ilgi gösteriyor.
Yaz Kur’an kursları hakkında bilgiler veren Çemişgezek Müftü Vekili Ali Ekber Koçoğlu, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın her yıl olduğu gibi bu yıl da, okulların tatil olmasıyla birlikte, çocuklarımızın Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler alanında eğitimlerini tamamlamaya yönelik olarak yurt genelinde olduğu gibi Çemişgezek ilçemizde de kurslar açtık.
Diyanet İşleri Başkanlığımızın belirlediği “Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur’an olsun” temasıyla, 17 Haziran ve 09 Ağustos 2019 tarihleri arasında devam edecek yaz Kur’an kurslarımıza bu yıl Çemişgezekli çocuklarımız yoğun ilgi göstermektedir.
Çemişgezek ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerimizde olmak üzere toplam 16 kursumuz bulunmaktadır. Çocuklarımızın bu kurslarımızda, Kur’an-ı Kerim öğrenmelerinin yanında, temel dini bilgiler şemsiyesinin altında yer alan dinimi, imanımı, ahlakımı, kitabımı ve ibadetimi öğreniyorum konularında Başkanlığımızın belirlediği müfredat doğrultusunda öğrencilerimize eğitimler verilmektedir.
Bir milletin yükselişi ancak, Kur’an sarılmakla mümkündür. Ne mutlu ki, Kur’an-ı Kerimi kendisine rehber edinip yaşayanlara” şeklinde ifadeler aktardı.

SEZAİ AKIN – İHA

 

ÇEMİŞGEZEK İLÇESİNDE YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ (1) ÇEMİŞGEZEK İLÇESİNDE YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ (2) ÇEMİŞGEZEK İLÇESİNDE YAZ KUR’AN KURSLARINA YOĞUN İLGİ (3)

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ