Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

Çemişgezek Hacı Baktaş Derneği Başkanı Yıldız’ın Muharrem Ayı Açıklaması

Çemişgezek Hacı Baktaş Derneği Başkanı Yıldız’ın Muharrem Ayı Açıklaması
  • 29.09.2016
  • 1.077 kez okundu

img_4498

Çemişgezek Hacı Bektaşı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız, Muharrem Ayı ve Yas-ı Matem Orucu ile ilgili açıklamada bulundu.

Dernek Başkanı Ali Hadi Yıldız açıklamasında; “Sevgili Peygamberimizin biricik torunları gözbebeği olan Hasan ve Hüseyin’i ve Kerbela’da Şehit olan 72 Canı anmak için yine bir Muharrem ayına erişmiş durumdayız. İnşallah 2 Ekim Pazar günü Oruçlarımızı tutacağız. Hz. Hüseyin aşkına lokmalar vereceğiz. Hz.hüseyin’in matemini tutacağız. Kendine Müslüman’ım diyen her canın bu yası yüreğinde hissetmesi lazım. Biz Aleviler olarak asırlardır bu yası içimizde taşıdık. Bu ayda düğün yapmadık. Gülmedik. Traş olmadık. Her türlü keyfi ve zevki hareketlerden uzak durduk. 12 gün boyunca su içmedik. Bu ayda tüm halka açık Cemevi’miz de lokmalar verilir. Peygamberimiz ve Hz.Hüseyin’in vakası anlatılır. Dualar edilir. Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri için gözyaşları dökülür.

Onun için diyoruz ki; İnsanlar arasında ayrımcılık ve şiddet kimseye fayda getirmez. Gelin canlar bir olalım. İri olalım. Diri olalım. Sevelim Sevilelim. Kan, kin, şiddet, ayrımcılık bu toplumu bir araya getiremez.

Sevgili Canlar; Onun içindir ki, Hz. Muhammed ve onun Ehli Beytinin etrafında birleşmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle, Muharrem Ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Peygamber evladı Hz. Hüseyin’in şefaati üzerinize olsun. Ülkemizin, milletimizin birliği ve beraberliği daim olsun.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ