Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Çemişgezek Cemevi’nde Aşure Günü ve Hz. Hüseyin’i Anma Etkinlikleri

Çemişgezek Cemevi’nde Aşure Günü ve Hz. Hüseyin’i Anma Etkinlikleri
  • 17.10.2016
  • 2.062 kez okundu

asure-cemisgezek

Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen Aşure Günü ve Hz. Hüseyin’i Anma etkinlikleri çok sayıda katılımla gerçekleştirildi.

Çemişgezek Kırklar Cemevi’nde düzenlenen etkinliğe Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Garnizon Komutanı Murat Gül, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Emniyet Amiri Yunus Durmuş Ulucan, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Çevre il ve ilçelerden Cemevi dedeleri, Siyasi sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İş Adamları ve çok sayıda vatandaş iştirak etti.

Cemevi bahçesinde başlayan anma etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken,  programın açılış konuşmasını Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız yaptı.

Programda; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Tunceli Cemevi Başkanı Ali Ekber Yurt,  İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü ve Çemişgezek Çevre Köyleri Derneği Başkanı Yılmaz Demirel günün anlamına özel konuşmalar yaptılar.

Katkı sunanlara plaket takdiminin ardından, tüm katılımcılara Aşure ve lokma ikramı yapıldı.

Farklı renklerden çok sayıda insanın katıldığı anma etkinliğinde birlik ve beraberlik mesajları verilirken, akşam saatlerinde yapılan Cem İbadetinin ardından anma etkinliği sona erdi.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ