Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Çemişgezek Belgesel Filmi (Video Haber)

Çemişgezek Belgesel Filmi (Video Haber)
  • 16.06.2020
  • 6.732 kez okundu
bbelgesel sezai akın

Anadolu’daki sevgili Çemişgezek ismini taşıyan ve yaklaşık otuz dakika süren Çemişgezek ilçemizin tanıtım filmini, seçici bir bakış açısı kullanmaya çalışarak 2015 yılında tamamladık. Tabi o günün şartlarında bu günkü gibi droneler vs. yoktu. İmkanlar tamamen kısıtlıydı. Çemişgezek içinde ilk tanıtım filmi için kolları sıvamıştık. Bütün detayları düşünmüştük.

Bulunduğu coğrafya ve nüfus bakımından her ne kadar küçük, şirin bir ilçe sayılsa da, biz Çemişgezek’i yarım saatlik bir süreye sığdırmaya ve metropollerin özlem duyduğu o samimi hayatları, tarihe tanıklık etmiş, hala ayakta durmayı başarabilen tarihi eserleri, gerçek değerlerinden ödün vermeden anlatmaya çalıştık.
Bu zorlu çalışmayı hem kendim hem de ilçem adına bir prestij çalışması olarak görüyorum. Zengin tarihi dokusuyla, özgün kültürel özellikleriyle, geçmişinin değerli dokusunu hafızasına işleyen, bugünün çağdaş koridorlarını adımlayan ve yarınını inşa etmeye çalışan Çemişgezek’i tanımayanlarla tanıştırmak amacım olmuştur.
İlçemizin tanıtımında ve hak ettiği değere kavuşmasına katkı sunması için hazırladığım bu belgesel filmi; kısıtlı imkânlara rağmen, yerel ve ulusal yayın kuruluşlarında, seyahat acentelerine, üniversitelere ve turizm fuarlarına dağıtımını yapmanın çabası içinde oldum.
Tanıtım materyalleri, takdir edildiği üzere bir yörenin, yöre kültürünün geniş çevrelere tanıtılmasında kilometre taşı hükmündedir. Bu belgesel film; sadece alıp yaşadığımız yerde bilgisayarımızdan izlemek için değil, ilçemizin rengârenk dokusunu başkalarına tanıtıp bu görselleri merak edip yerinde görmek isteyenler için de davetiye niteliğindedir.
Siz ne kadar severseniz sevin, asıl olan ne hissettirdiğinizdir. Siz ne kadar güzel olursanız olun, beğenildiğiniz kadar güzelsiniz. Ben de kendi adıma Çemişgezek’i bakışların çevrilmesi gereken bir güzel olarak görüyorum.
Ayrıca bu belgeselimizin memleket hasreti çeken gurbetçi Çemişgezekliler için de eşsiz bir armağan olacağını düşünüyorum. Dilime pelesenk olmuş bir cümleyi burada ifade etmek istiyorum, bir anne çocuğuna ne kadar düşkünse, Çemişgezekliler de memleketine o kadar düşkündür.
Bu belgeselin Çemişgezek’e ve Çemişgezeklilere hayırlı olmasını, ilçemizin tanıtımına sağladığı katkıların artmasını diliyor, Çıra Yapım etiketli, “Anadolu’daki sevgili Çemişgezek”adlı tanıtım belgeselimizin başından sonuna kadar yapımında desteğini esirgemeyen, Çıra Yapım’ın sahibi özverili hemşehrimiz Dursun Alkoç ağabeyime, sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
İyi seyirler diliyorum… Saygıya değecek olan hemşehrilerime armağanım olsun…
SEZAİ AKIN
HABERİN VİDEOSU / ANADOLU’DAKİ SEVGİLİ ÇEMİŞGEZEK BELGESELİ ( SEZAİ AKIN YOUTUBE KANALINA ABONE OLMAYI UNUTMAYINIZ)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ