Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,05 / Satış: 6,08
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,58

Bizim Mahallenin Gençleri Hacimi’de Buluştu

Bizim Mahallenin Gençleri Hacimi’de Buluştu
  • 20.08.2019
  • 1.105 kez okundu

hacimi gençler haber

 

 

Çemişgezek ilçesinde 1980´li yılların çocukluk arkadaşları,  yıllar sonra doğdukları, büyüdükleri, sokaklarında koşup oynadıkları, gölünde çimdikleri Çemişgezek’te eski günlerini yad etti.

Çemişgezek İlçesi Çukur Mahallesinde doğmuş, 80’li yılların çocukları, 90’lı yılların gençleri olan ve farklı illerde yaşamlarını sürdüren bugünün orta yaş konumundaki arkadaş grubu, yıllar sonra Tağar Çayı üzerinde oluşan “Hacimi” gölünde bir araya geldi.

Bayram tatilini de fırsat bilerek yıllar sonra yine “Hacimi” gölünde buluşan arkadaşlar geçmişe yolculuk yaptı.

Açıklamasında memleket insanıyla sevilir diyen Akın Tek, “Biz de memleketimiz Çemişgezek’i insanıyla, dostluklarımızla, muhabbetlerimizle, ortak anılarımızla seviyoruz. Geçmişi yad edip, ortak anıları yaşatmak bizde var olan aidiyet duygusunu güçlendirmektedir. İnşaallah bunu geleneksel hale getirip, her yıl Hacimi gölünde buluşacağız” şeklinde ifadeler aktardı.

Çocukluk yılları Hacimi gölünde ve Çemişgezek’te geçen Semih Çelik ise  “Hatıralar, insanın hayatında unutamadığı, içinde yaşatmaya devam ettirdiği anıların bütünüdür. Hatıralar; insanın özü, özeti, kıymet ifade eden parçalarıdır.  Bizler çocukluğumuzu her daim özlüyoruz. Çocukluğumuzu bu denli özlemek belki de günahsız olduğumuz içindir. Belki de yalansız olduğumuz içindir. O dönemlerde daha canlı hayallere sahip olduğumuz içindir. Çocukluk hatıralarımıza baktığımızda, beklide korkuyu hiç tanımadığımız için kıymetlidir o dönemler. Ama çocukluğumuz ve çocukluk arkadaşlarımız, kardeşlerimiz çok değerlidir. Bu yıl çocukluğumuzun geçtiği sokaklarda, bundan beklide 20 yıl önce birlikte olduğumuz arkadaşlarla tekrar bir araya geldik. Çocukken çimdiğimiz gölde tekrar serinledik. Bizler Hem çocukluğumuzu hem de arkadaşlığımızı seviyoruz. Çemişgezek ilçemizi daha çok seviyoruz. Her zaman özümüzden, geçmişimizden, dostluğumuzdan ve hatıralarımızdan ödün vermeyeceğiz” Dedi

 

hacimi (1) hacimi (2) hacimi (3) hacimi (4) hacimi (5) hacimi (6) hacimi (8) hacimi (10) hacimi (11) hacimi (12) hacimi (13) hacimi (15) hacimi (16) hacimi (17)

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ