Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

Akçayunt Köylülerinin GSM Çilesi

Akçayunt Köylülerinin GSM Çilesi
  • 29.07.2015
  • 2.419 kez okundu

Akçayunt

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine bağlı Akçayunt köyünde cep telefonlarının çekmemesinden dolayı iletişim çileye dönüşüyor.

51 hanesi bulunan köyde,  cep telefonuyla görüşmek isteyenler köyün 1 kilometre yakınındaki zirvede görüşme sağlayabiliyor.

Çemişgezek ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Akçayunt köyünde hiçbir GSM hattının çekmemesinden dolayı Köylüler rahatsızlıklarını dile getirdi.

Köyde telefon çekmediği için gurbetçilerinin de köye gelmediğini belirten köy Muhtarı Muhittin Öztürk, “Çevre köylerimizde cep telefonları çekmektedir. Ancak bizim köyümüzde çekmemesi bizlere önemli ölçüde mağduriyet yaşatmaktadır. Bu mağduriyetimizin giderilmesi için GSM şirketlerine dilekçe ile başvurduk. Bu sorunumuzun çözümü hususunda ısrarla beklenti içerisindeyiz. Ciddi sayıda gurbette yaşayan köylümüz bulunmaktadır. Köyümüzün tek sorunu iletişim sorunudur. Bu yüzden köyümüze gelen gurbetçi sayımızda ger geçen yaz azalma olmakta. Bunun tek sebebi dışarıyla iletişim bağlantısının kopuk olmasıdır. İlgililerin bu sıkıntımıza kulak vermelerini ve ivedilikle çözümü noktasında destek sunmalarını bekliyoruz.” İfadelerine Yer verdi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ