Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

24 Kasım Öğretmenler Günü Çemişgezek’te Etkinliklerle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Çemişgezek’te Etkinliklerle Kutlandı
  • 25.11.2017
  • 3.487 kez okundu

A

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü Çemişgezek’te düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Kutlama etkinlikleri, 24 Kasım günü Saat 10.00’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Çemişgezek Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir tarafından Çelenk konulması ile başlayan tören, daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Öğretmenler Günü kutlamasına Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans Salonunda yapılan tören ile devam edildi.

Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans Salonunda düzenlenen 24 Kasım öğretmenler günü etkinliğine Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, Emniyet Amiri Halil Serhan Çakır, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Enes Somyürek, Yazı İşleri Müdürü Sebahattin Özçelik, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Milli Eğitim Şube Müdürü Vural Berker’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmenlerinden Aslı Nur Çolak mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına bir konuşma yaptı.

Öğretmen konulu sinevizyon ve öğrencilerin günün konusu ile ilgili okudukları şiirlerin ardından Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etme töreni yapıldı.

Program sonunda konuşma yapan Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, göreve yeni başlayan öğretmenlere hayırlı olsun temennilerini belirterek, bütün öğretmenlerin gününü kutladı. Kaymakam kazez, sinevizyon da terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenlerden Şenay Aybüke Yalçın ve öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğraflarını göstererek; “Bu gün 24 kasım öğretmenler günü. Değineceğimiz en önemli konulardan biri bu iki genç fidanımız.  Bizim temelde bu kardeşlerimizi genç yaşta şehir eden, onlara genç yaşta kıyan zihniyeti bitirmemiz lazım. Bizim eğitim ve öğretimle de buna mani olmamız lazım. Biz ülke olarak çok stratejik bir yerdeyiz. Dünyanın gözü bizim ülkemizin üzerinde. Peki, biz ülkemizi nasıl savunacağız. Ulu önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine gelerek savunacağız. Bilimde, teknolojide ilerleyerek, dünyada birinci olarak, söz sahibi olarak başaracağız. Bunu da başarmamızın yolu eğitim ve öğretimden geçmektedir. Bu ülkenin daha güçlü geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Geleceğin mimarı sizlersiniz. Bizim ülke olarak büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizi de ulaşacağımıza inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği yüzüncü yıl 2023 hedeflerimiz var. Sizler de bizler de hepimiz gönülden inanarak, üstüne düşen görevi en iyi şekilde yaparsa Türkiye’nin dünya lideri olacağından şüphemiz olmasın. Öğretmenlerimiz, güzeli ve her alanda yenileşmeyi savunan, millî birliğimizin, beraberliğimizin, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, geleceğimizin dönüşüm mimarlarıdır. Bu onurlu mesleğin tüm mensuplarına güvenimizin sonsuz olduğunu belirterek, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit olan ve vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, ülkemizin çocuklarına uzun yıllar eğitim vermiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili Şiir, Kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından kutlama töreni sona erdi.

İlçe Kaymakamlığı tarafından bütün öğretmenlere çiçek takdim edilerek günleri kutlanırken, öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında ayrıca; Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından Cuma Namazı öncesi tarihi Süleymaniye (Kale) camiinde şehit olan ve vefat eden öğretmenlerin aziz ruhları için Hatm-i Şerif okundu. Cuma namazı sonrası ise 1979 yılında şehit edilen Çemişgezekli öğretmen Yaşar Uytun’un kabri ziyaret edilerek dualar edildi.

 

AA B (2) B (4) B (6) B (8) B (9) C (1) C (2) D (1) D (3) E (1) E (2) F (1) F (2) FF G (1) G (2) H (1) H (2) H (3) H (4) JJ K L M N (1) N (2) N (3) N (4) N (5) N (6) O

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ